Janiju – S56CMP v slovo…

Letošnje leto se je komaj pričelo, pa je že za vedno obnemela radijska postaja našega člana Matija Perko – Janija. K večnemu počitku smo ga položili v soboto 21. januarja na tržiškem pokopališču.                         Janija vsi člani kluba verjetno niste poznali, saj se je našemu klubu pridružil šele pred nekaj leti. Izpit je opravil še v prejšnji državi, v takratnem Radioklubu Tržič, in si pridobil klicni znak YU3CMP, sedaj S56CMP. Pred tem je bil pa zelo zagret in dejaven CB-jaš. S CB-jem se je pričel ukvarjati že v začetku 80. letih prejšnjega stoletja, takoj, ko je prejšnja država malo ”zrahljala vajeti” kar se je tikalo navadnih državljanov in radijskega prometa. Daleč naokoli smo ga takratni CB-jaši poznali pod klicnim znakom ”Jani Tržič”. Ko je položil izpit za radioamaterja, je CB, tako kot večina nas, opustil. Kot radioamaterja ga je bilo slišati predvsem na FM dvometrskem območju. Zadnje čase se je tudi večkrat oglasil z lokacije Planinskega doma pod Storžičem, kjer je, kolikor mu je le zdravje dovoljevalo, pomagal zetu in hčerki pri dnevnih opravilih. Poznal sem ga več kot trideset let, vedno je bil vedrega obraza, ljubil je naravo in seveda naš hobi….  Jani, hvala ti za vse lepe trenutke, ki smo jih preživeli, ko smo se družili na radijskih valovih…  Počivaj v miru.

Cveto – S52KT

 

 

 

Leave a Reply