Še ne veš? Lahko si dobrodelen in nameniš do 0,5% dohodnine našemu radioklubu…

Mogoče še ne veš, tudi radioamaterji, oziroma naša društva – klubi, imajo pridobljen poseben status delovanja v javnem interesu, zato smo upravičeni, da nam posamezniki, ki plačujejo dohodnino, namenijo del le te ( do 5%).  Vsi vemo, da so radioamaterji, bili, so in bodo, vedno pripravljeni pomagati ljudem v stiski, pa naj gre za nesrečo, naravno katastrofo, na žalost tudi vojno, kar smo vsaj v našem klubu že dokazali. Sodelujemo v enotah ZiR (Zaščita in Reševanje), za kar se usposabljamo na raznih vajah, predavanjih, itd, Za to rabimo takšno in drugačno opremo in konec koncev tudi papir za tiskanje. V današnjem času pa ni na žalost nobena stvar več zastonj, zato nam vsak cent prav pride in smo hvaležni zanj…  Kako pa lahko postaneš dobrodelnež? Vse o tem, od navodil do obrazcev, kako nam del dohodnine podariš najdeš T U K A J – klik .

Vsem dobrotnikom že vnaprej najlepša hvala!                         73 Cveto – S52KT

PS:  Obrazci, primeri in več o tem najdete zgoraj v meniju O klubu / namenite nam del dohodnine

 

Leave a Reply